Τρίτη 26 Μαΐου 2015

Κατέθεσε ένσταση ο Ολυμπιακός!

Κατέθεσε ένσταση ο Ολυμπιακός!Την επανάληψη του τρίτου τελικού με τη Βουλιαγμένη ζητάει ο Ολυμπιακός, καταθέτοντας ένσταση μετά το τέλος του ματς για δύο φάσεις που έγιναν στην τέταρτη περίοδο.

Ένσταση κατέθεσε ο Ολυμπιακός, μετά την ήττα που δέχτηκαν στον τρίτο τελικό της Α1 πόλο γυναικών από τη Βουλιαγμένη. Ο ΝΟΒ μείωσε σε 2-1 τη σειρά των τελικών, όμως οι «ερυθρόλευκες» ζητούν την επανάληψη του αγώνα, για δύο φάσεις που έγιναν στο τέταρτο οκτάλεπτο.

Η πρώτη φάση έγινε στα μέσα της περιόδου και ενώ το σκορ ήταν 8-8. Οι «ερυθρόλευκες» υποστηρίζουν πως η μπάλα πέρασε τη νοητή γραμμή του τέρματος σε σουτ της Λογοθέτη, μετά από απόκρουση της Κούβδου. Η φάση, όμως, που άναψε τα αίματα έγινε 1.27’’ πριν το φινάλε, όταν το γκολ της Ξενάκη, που έφερε τη Βουλιαγμένη στο +2 (10-8), φάνηκε να είναι εκπρόθεσμο.

Η ένσταση θα εκδικαστεί το πρωί της Τετάρτης (27/5) προκειμένου να μην υπάρξει πρόβλημα στη διεξαγωγή του τέταρτου τελικού, που έχει προγραμματιστεί για την Πέμπτη.

Πηγή: Σπορ FM