Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Ομπράντοβιτς: «Κάναμε δώρο τη νίκη στον Ολυμπιακό με σειρά από χαζά λάθη»

Obradovic: "We gifted victory to Olympiakos with a series of stupid mistakes"

Zelimir Obradovic had it with his players and the decisions they made in the last quarter resulting in the victory of Olympiakos.

Olympiacos overturned a 13-point deficit in the last period in which they prevailed with individual scores of 10-28. The coach of Partizan had strong complaints from his players about the way they closed the game. Zelimir Obradovic speaking at the press conference said, "First of all congratulations to Olympiakos for the victory. We played terribly in the last ten minutes, conceded 281-0, that's why we lost the game.

The mistakes killed us. We were in control of the match, we had a double-digit lead, but we lost the balls and literally gifted the victory to Olympiakos. We played disastrously in the last period, to put it mildly.

The five who started the match have already finished it. There was no help from the players on the bench. For the umpteenth time we have defeated ourselves. After every mistake we were punished with easy points in the surprise. We had a big lead before the last period, but then there was a series of stupid mistakes, shots that didn't make sense and loose balls. It all ended as the last period began, very very badly.

I thank the fans for their great support and I am very sorry that we are not responding to it in the right way."

*** Ομπράντοβιτς: «Κάναμε δώρο τη νίκη στον Ολυμπιακό με σειρά από χαζά λάθη»

Ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς τα είχε με τους παίκτες του και τις αποφάσεις που πήραν στο τελευταίο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα τη νίκη του Ολυμπιακού.

Ο Ολυμπιακός ανέτρεψε διαφορά 13 πόντων στην τελευταία περίοδο στην οποία επικράτησε με επιμέρους σκορ 10-28. Ο προπονητής της Παρτιζάν είχε έντονα παράπονα από τους παίκτες του για τον τρόπο με τον οποίο έκλεισαν το παιχνίδι. Ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου ανέφερε, «Πρώτα από όλα συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό για την νίκη. Παίξαμε απαίσια στα τελευταία δέκα λεπτά, δεχθήκαμε επιμέρους 281-0, για αυτό χάσαμε το παιχνίδι.

Μας σκότωσαν τα λάθη. Είχαμε τον έλεγχο του ματς, είχαμε διψήφιο προβάδισμα, αλλά χάσαμε τις μπάλες και κυριολεκτικά κάναμε δώρο τη νίκη στον Ολυμπιακό. Παίξαμε καταστροφικά στην τελευταία περίοδο, για να το πω ευγενικά.

Οι πέντε που ξεκίνησαν το ματς, το τελείωσαν κιόλας. Δεν υπήρχε βοήθεια από τους παίκτες στον πάγκο. Για πολλοστή φορά νικήσαμε τον εαυτό μας. Μετά από κάθε λάθος τιμωρηθήκαμε με εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό. Είχαμε μεγάλο αβαντάζ πριν την τελευταία περίοδο, αλλά μετά ακολούθησε μία σειρά από χαζά λάθη, σουτ που δεν έβγαζαν νόημα και χαμένες μπάλες. Όλα τελείωσαν όπως άρχισε η τελευταία περίοδος, πολύ πολύ άσχημα.

Ευχαριστώ τους οπαδούς για τη μεγάλη υποστήριξή τους και λυπάμαι πολύ που δεν ανταποκρινόμαστε σε αυτή με τον σωστό τρόπο».

Πηγή: Gazzetta.gr