Σάκκαρη: Με μεγάλη ανατροπή, 2-1 την Ανισίμοβα στο Madrid Open

Sakkari: With a big upset, Anisimova 2-1 at the Madrid Open

Maria Sakkari celebrated -at last- her maiden victory on the main board of the Madrid Open, after a rollercoaster match against Amanda Anisimova.

The Greek champion quickly overcame the bagel shock she received in the opening set from the 19-year-old American and despite the fact that she was on a bad day, she turned the match around, getting the ticket for the 2nd round of the tournament.

After an hour and 48 minutes of the match, Maria defeated Anisimova 0-6, 6-1, 6-4 and in the next phase of the tournament she will face the winner of the match between Annette Codavet and Qualifier, Nina Stojanovic.

*** Σάκκαρη: Με μεγάλη ανατροπή, 2-1 την Ανισίμοβα στο Madrid Open

Η Μαρία Σάκκαρη πανηγύρισε -επιτέλους- την παρθενική της νίκη στο κυρίως ταμπλό του Madrid Open, μετά από ματς-rollercoaster κόντρα στην Αμάντα Ανισίμοβα.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, ξεπέρασε τάχιστα το σοκ του bagel που δέχθηκε στο εναρκτήριο σετ από την 19χρονη Αμερικανίδα και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε σε άσχημη μέρα, γύρισε το ματς, παίρνοντας το εισιτήριο για τον 2ο γύρο του τουρνουά.

Μετά από μια ώρα και 48 λεπτά αγώνα, η Μαρία επικράτησε της Ανισίμοβα με 0-6, 6-1, 6-4 και στην επόμενη φάση της διοργάνωσης θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του αγώνα ανάμεσα στην Ανέτ Κονταβέιτ και την Qualifier, Νίνα Στογιάνοβιτς.

Πηγή: Sport 24.gr