Τετάρτη 24 Απριλίου 2024

Lucescu: "It's obvious we didn't have energy in our game, we deserved the goal"

Razvan Lucescu said that PAOK lacked energy in their game against Lamia, stressing that the pressure of the last period affected his team.

Lamia took the lead over PAOK at 45+4' with a goal by Slivkas and kept their lead until 90+10', when Schwab scored to tie the game 1-1 in the 7th matchday of the Stoiximan Super League playoffs.

Razvan Lucescu, in his statements after the final of the match, emphasized that the energy was missing from his team's game, explaining that this is due to an intense period that the Two-Kephalos went through.

In detail what he said:

"It's obvious that we didn't have energy in our game. It was heavy actions that we did, our movements in the field. We still had opportunities in the 1st half to open the scoring.

We didn't make it. The goal came from Lamia at the end of the first half.

In the 2nd we balanced the situation much more, we had opportunities to be able to equalize, but from then on I think we lost our balance and did not manage to get the victory. There was a goal at the end that we can say we deserved.

The explanation that can exist for today and the last period is that we are coming after a very intense period and we are trying from match to match to find sources to find energy in what we want to do."

*** Λουτσέσκου: "Είναι προφανές ότι δεν είχαμε ενέργεια στο παιχνίδι μας, το γκολ το αξίζαμε"

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου δήλωσε ότι ο ΠΑΟΚ δεν είχε ενέργεια στο παιχνίδι του κόντρα στη Λαμία, τονίζοντας ότι η πίεση της τελευταίας περιόδου επηρέασε την ομάδα του.

Η Λαμία προηγήθηκε του ΠΑΟΚ στο 45+4' με γκολ του Σλίβκα και κράτησε το προβάδισμά της μέχρι το 90+10', όταν και σκόραρε ο Σβαμπ ισοφαρίζοντας σε 1-1 στην 7η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου στις δηλώσεις του μετά το φινάλε του αγώνα τόνισε ότι η ενέργεια έλειψε από το παιχνίδι της ομάδας του, εξηγώντας ότι αυτό οφείλεται σε μία έντονη περίοδο που πέρασε ο Δικέφαλος.

Αναλυτικά όσα ανέφερε:

"Είναι προφανές ότι δεν είχαμε ενέργεια στο παιχνίδι μας. Ήταν βαριές οι ενέργειες τις οποίες κάναμε, οι κινήσεις μας μέσα στο γήπεδο. Είχαμε παρόλα αυτά ευκαιρίες στο 1ο ημίχρονο να ανοίξουμε το σκορ.

Δεν τα καταφέραμε. Ήρθε το γκολ από τη Λαμία στο τέλος του πρώτου μέρους.

Στο 2ο ισορροπήσαμε πολύ περισσότερο την κατάσταση, είχαμε ευκαιρίες για να μπορέσουμε να ισοφαρίσουμε, αλλά από εκεί και πέρα νομίζω ότι χάσαμε την ισορροπία μας και δεν καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη. Ήρθε ένα γκολ στο τέλος που μπορούμε να πούμε ότι το αξίζαμε.

Η εξήγηση που μπορεί να υπάρχει για το σημερινό και την τελευταία περίοδο είναι ότι προερχόμαστε μετά από μία πολύ έντονη περίοδο και προσπαθούμε από ματς σε ματς να βρούμε πηγές για να βρούμε ενέργεια σ' αυτό που θέλουμε να κάνουμε".

Πηγή: Sport 24.gr