Live Skcorer

Πέμπτη 29 Φεβρουαρίου 2024

Καθάρισε με ηγέτη Μποριζό και έφυγε για τετράδα η Ρεν

He cleared with leader Borizot and Ren left for four

With two goals and one assist from Boriso, Rennes prevailed 3-1 at the home of Le Pien-en-Vellai and advanced to the semi-finals of the French Cup.

With... a walk to the semi-finals of the French Cup, Rennes! With a great protagonist, Borizot, who scored twice and had an assist, Julien Stéphane's team came through with an emphatic 3-1 away from the home of the amateur team Le Pi-en-Velaille and is already in the top four of the institution.

The match, however, was excellent throughout its duration as the hosts wanted to fight it out. They played openly and created phases, but found themselves behind in the score as soon as the 9th minute with Borizos making it 1-0 for Teate. And Rennes found a second goal, this time at the start of the second half with Borizo scoring a penalty in the 49th minute to make it 2-0.

The home team did not give up and Antinani in the 61st minute reduced and put his team in the trap again. However, Boriso was in good spirits and scored again in the 82nd minute to put the icing on the cake and make the final 3-1.

*** Καθάρισε με ηγέτη Μποριζό και έφυγε για τετράδα η Ρεν

Με δύο γκολ και μία ασίστ του Μποριζό, η Ρεν επικράτησε 3-1 στην έδρα της Λε Πι-αν-Βελαΐ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας.

Με… περίπατο στα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας η Ρεν! Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μποριζό ο οποίος σκόραρε δις και είχε και ασίστ, η ομάδα του Ζουλιέν Στεφάν πέρασε με το εμφατικό 3-1 από την έδρα της ερασιτεχνικής Λε Πι-αν-Βελαΐ και βρίσκεται ήδη στην τετράδα του θεσμού.

Το ματς, πάντως, ήταν εξαιρετικό καθ’ όλη τη διάρκειά του αφού οι γηπεδούχοι θέλησαν να το παλέψουν. Έπαιξαν ανοιχτά και έφτιαξαν φάσεις, αλλά βρέθηκαν μόλις από το 9ο λεπτό πίσω στο σκορ με τον Μποριζό να φτιάχνει το 1-0 του Τεατέ. Και η Ρεν βρήκε και δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους με τον Μποριζό να σκοράρει με πέναλτι στο 49’ για το 2-0.

Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και ο Αντινανί στο 61ο λεπτό μείωσε και έβαλε ξανά στο κόλπο την ομάδα του. Ωστόσο, ο Μποριζό είχε κέφια και σκόραρε ξανά στο 82ο λεπτό για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα και να γράψει το τελικό 3-1.

Πηγή: SportFM.gr