Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2020

Πρόκριση με ανατροπή ο Τσιτσιπάς

Qualification by Tsitsipas overturned

Stefanos Tsitsipas prevailed 2-1 in the sets of Jan Lenard Struff in the Vienna tournament.

The 22-year-old tennis player had a hard time against Jan Lenard Struff, but he bent him with an upset, prevailing 2-1 (6-7 (3), 6-3, 6-4) in the sets. As a result, he qualified for the next phase of the Vienna tournament. The next obstacle will be Grigor Dimitrov, who was defeated 2-0 (7-6 (6), 6-3) by Karen Katsanov. The Greek ace had defeated the Bulgarian 3-0 at Roland Garros.

Tsitsipas did not enter well in the match with the German, who took the first set by surprising his opponent. Then he improved significantly the number 5 in the world, imposed his rules and by supporting his game a lot in the service, he equalized the match and rightly took the victory.

*** Πρόκριση με ανατροπή ο Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε 2-1 στα σετ του Γιάν Λέναρντ Στρουφ στο τουρνουά της Βιέννης.

Ο 22χρονος τενίστας δυσκολεύτηκε απέναντι στον Γιαν Λέναρντ Στρουφ, αλλά τον λύγισε με ανατροπή, επικρατώντας 2-1 (6-7(3), 6-3, 6-4) στα σετ. Με αποτέλεσμα να προκριθεί στην επόμενη φάση του τουρνουά της Βιέννης. Επόμενο εμπόδιο θα είναι ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ, που επιβλήθηκε με 2-0 (7-6(6), 6-3) τον Κάρεν Κατσάνοφ. Ο Έλληνας άσος είχε νίκησε με 3-0 τον Βούλγαρο στο Roland Garros.

O Τσιτσιπάς δεν μπήκε καλά στην αναμέτρηση με τον Γερμανό, που πήρε το πρώτο σετ αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλό του. Στη συνέχεια βελτιώθηκε αισθητά το νούμερο 5 στον κόσμο, επέβαλλε τους κανόνες του και στηρίζοντας αρκετά το παιχνίδι του στο σερβίς ισοφάρισε τον αγώνα και δικαία πήρε στη συνέχεια τη νίκη.

Πηγή: Σπορ FM.gr