Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2020

Αζάρ : «Ισοπαλία σαν νίκη με τη Γκλάντμπαχ»

Hazard: "Draw as a victory with Gladbach"

Real Madrid finally escaped a second consecutive defeat in the Champions League, as thanks to a goal by Casimiro in the delays, they equalized 2-2 against Gladbach, giving the point of the tie to his team.

Despite her recent victory in the clasico against Barcelona, ​​the "Queen" had problems with her appearance against the Germans.

Eden Hazard came on as a substitute in the 70th minute and helped his team reach a draw. In statements after the match, he stressed that the draw looks like a victory as the game progressed, while he stressed that he is happy to be back in action after his injury.

"This draw was like we got three points. We played with a great character and we had the opportunity to score another goal, but we missed the opportunity. We leave Germany with a draw, but it is as if we have won.

After two or three months in the pits, I am very happy. "I just want to play football, now that's why I'm here."

*** Αζάρ : «Ισοπαλία σαν νίκη με τη Γκλάντμπαχ»

Η Ρεάλ Μαδρίτης γλίτωσε στο τέλος δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο Champions League, καθώς χάρη σε γκολ του Κασεμίρο στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 2-2 απέναντι στη Γκλάντμπαχ, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Παρά την πρόσφατη νίκη της στο clasico επί της Μπαρτσελόνα, η «Βασίλισσα» προβλημάτισε με την εμφάνισή της απέναντι στους Γερμανούς.

Ο Εντέν Αζάρ μπήκε ως αλλαγή στο 70ό λεπτό και βοήθησε την ομάδα του να φτάσει στην ισοφάριση. Σε δηλώσεις του μετά το ματς, τόνισε πως η ισοπαλία μοιάζει σαν νίκη έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, ενώ τόνισε ότι είναι χαρούμενος που επέστρεψε στη δράση μετά τον τραυματισμό του.

«Αυτή η ισοπαλία ήταν λες και πήραμε τρεις βαθμούς. Παίξαμε με υπέροχο χαρακτήρα και είχαμε την ευκαιρία να σκοράρουμε και άλλο ένα γκολ, αλλά χάσαμε την ευκαιρία. Αφήνουμε την Γερμανία με μια ισοπαλία, αλλά είναι σαν να έχουμε κερδίσει.

Μετά από δύο ή τρεις μήνες στα πιτς, είμαι πολύ χαρούμενος. Απλά θέλω να παίζω ποδόσφαιρο, τώρα για αυτό είμαι εδώ».

Πηγή: To10.gr