Δευτέρα 30 Δεκεμβρίου 2019

Aguero: A change has come and re-entered to celebrate De Broin's goal! (vid)

What if you're not one of the 11? There are no restrictions on the celebration ...

The defeat by Wolves was just a break for Manchester City in the championship.

The Citizens dominated Sheffield United 2-0 in the Etihad and were held to -1 by Leicester 2-1.

Aguero opened the scoring for the home side in the 52nd minute with a powerful shot and, leaving his team in the lead, passed out in the 81st minute to get Foden in place.

Just a minute later, De Broin scores 2-0. The goal goes into the net next to Aguero's side and, in his forties to celebrate, he enters the pitch again and becomes "one" with his teammates.

Check out the video Manchester City shared on Twitter:

*** Αγουέρο: Βγήκε αλλαγή και ξαναμπήκε για να πανηγυρίσει το γκολ του Ντε Μπρόινε! (vid)

Τι κι αν δεν είσαι ένας από τους 11; Στον πανηγυρισμό δεν υπάρχουν περιορισμοί...

Η ήττα από την Γουλβς ήταν μόνο ένα διάλειμμα στην πορεία της Μάντσεστερ Σίτι στο πρωτάθλημα.

Οι «πολίτες» επικράτησαν με 2-0 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ μέσα στο Etihad και διατηρήθηκαν στο -1 από την δεύτερη Λέστερ.

Ο Αγουέρο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 52ο λεπτό με δυνατό σουτ και, αφήνοντας την ομάδα του με το προβάδισμα, πέρασε εκτός στο 81ο λεπτό για να μπει στη θέση του ο Φόντεν.

Ένα μόλις λεπτό αργότερα, ο Ντε Μπρόινε σκοράρει για το 2-0. Το γκολ μπαίνει στα δίχτυα δίπλα από τα οποία βρισκόταν ο Αγουέρο και, στην... φούρια του να το πανηγυρίσει, μπήκε ξανά μες τον αγωνιστικό χώρο κι έγινε «ένα» με τους συμπαίκτες του.