ΓΑΙΑ ΕΝ ΕΛΕΙ

Αθλητικά Νέα επί το πλείστον και άλλα τυχόν θέματα της τρέχουσας επικαιρότητας.

Live Skcorer

Παρασκευή 30 Μαρτίου 2018

Live Streaming.20:00 Zalgiris Kaunas - CSKA Moscow 85-73 Euroleague Eastern European Time

Article CoverZalgiris - CSKA Moscow 85-73

Executing ... an explosive fourth quarter, Zalgiris struggled with CSKA Moscow with an emphatic 85-73.
Striking was Zalgiris to CSKA Moscow. The team of Sarunas Jasikevicius had control of the fight from the first minutes and without losing the lead, despite the ... outbursts of the Russian team, he reached the victory, reaching 17-12 and will fight to the end for the best possible Playing for the Euroleague Play off.

The Lithuanians came in from the first minutes of the race and took the lead. Brandon Davis gave solutions close to the basket and somehow the first quarter ended with a difference of +5 for the home team (23-18). The sequel was similar for hosts. Dimitris Itodis's team was unable to get ahead, with Zalgiris retaining control of 48-42 of the first.

Nando De Colo took action for CSKA Moscow. The French guards got ... ahead and this resulted in the difference diminishing, with Zalgiris retaining the lead for the 64-60. In the fourth season the hosts hit the throttle. With 14-2 in the first 5 minutes of the tenth, they laid the ground for the win, with the difference being 18 points (80-62, 35 '). Until the end, the situation did not change, only the difference that CSKA won for the final 85-73.

Ten minutes: 23-18, 48-42, 64-60, 85-73.
===Ζαλγκίρις - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 85-73

Πραγματοποιώντας... εκρηκτικό τέταρτο δεκάλεπτο η Ζαλγκίρις έφερε στα μέτρα της την αναμέτρηση και επικράτησε της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με το εμφατικό 85-73.

Εντυπωσιακή ήταν η Ζαλγκίρις απέναντι στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους είχε τον έλεγχο του αγώνα από τα πρώτα λεπτά και δίχως να χάσει το προβάδισμα, παρά τα... ξεσπάσματα της ρωσικής ομάδας, έφτασε στη νίκη, φτάνοντας στο 17-12 και θα παλέψει ως το τέλος για το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα ενόψει των Play off της Euroleague.

Οι Λιθουανοί μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και πήραν τα ηνία. Ο Μπράντον Ντέιβις έδωσε λύσεις κοντά στο καλάθι και κάπως έτσι το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με τη διαφορά στο +5 για τους γηπεδούχους (23-18). Η συνέχεια ήταν ανάλογη για τους γηπεδούχους. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη δεν μπόρεσε να περάσει μπροστά, με την Ζαλγκίρις να κρατά τον έλεγχο για το 48-42 του πρώτου μέρους.

Ο Νάντο Ντε Κολό ανέλαβε δράση για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Ο Γάλλος γκαρντ πήρε... μπρος και αυτό είχε σαν συνέπεια η διαφορά μειώθηκε, με την Ζαλγκίρις να διατηρεί το προβάδισμα για το 64-60. Στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι. Με επί μέρους 14-2 στο πρώτο 5λεπτό του δεκαλέπτου έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη, με τη διαφορά να φτάνει στους 18 πόντους (80-62, 35'). Μέχρι το φινάλε η κατάσταση δεν άλλαξε, παρά μόνο η διαφορά, την οποία και μάζεψε η ΤΣΣΚΑ για το τελικό 85-73.

Τα δεκάλεπτα: 23-18, 48-42, 64-60, 85-73.