Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2024

Γαλατάσαραϊ: Έδειξε τα... δόντια της με φιλική οκτάρα ενόψει ΠΑΟΚ

Galatasaray: She showed her... teeth with a friendly score against PAOK

Galatasaray had fun in the friendly match against Erokspor of the second division, crushed them 8-3 and showed... wild moods two weeks before the meeting with PAOK.

Scary Galatasaray, stopped at eight goals against Erokspor of the second division. About two weeks before the match against PAOK (25/9) for the premiere of the League Phase of the Europa League, the Turks destroyed Erokspor 8-3 and with Michy Batshuayi in great spirits.

The lead of the visitors twice with the same number of goals by Faye turned out to be fatal mistakes, since the goals at the opponent's home were in multiples. In between, Sara had equalized at 1-1 (12'), with Batshuayi in the 27' making it 2-2.

Within five minutes, Demir and Torreira (35'-40') increased the halftime score to 4-2, with Mertens and Dervisoglu taking over in the second half and making it 6-2 within two minutes (62 ΄-64΄). Sataković's goal in the 67th minute closed the gap, which was opened again by Batshuayi.

The experienced striker with two goals in the 70' and 73' completed his personal hat trick, making the final 8-3.

*** Γαλατάσαραϊ: Έδειξε τα... δόντια της με φιλική οκτάρα ενόψει ΠΑΟΚ

Η Γαλατάσαραϊ είχε κέφια στην φιλική αναμέτρηση απέναντι στην Έροκσπορ της δεύτερης κατηγορίας, τη συνέτριψε με 8-3 κι έδειξε... άγριες διαθέσεις δυο εβδομάδες πριν από το ραντεβού με τον ΠΑΟΚ.

Τρομακτική Γαλατάσαραϊ, σταμάτησε στα οκτώ γκολ απέναντι στην Έροκσπορ της δεύτερης κατηγορίας. Περίπου δυο εβδομάδες πριν από την αναμέτρηση απέναντι στον ΠΑΟΚ (25/9) για την πρεμιέρα της League Phase του Europa League, οι Τούρκοι διέλυσαν την Έροκσπορ με 8-3 και με τον Μίτσι Μπατσουαγί σε μεγάλα κέφια.

Το προβάδισμα των φιλοξενούμενων δυο φορές με ισάριθμα γκολ του Φαγιέ αποδείχθηκαν μοιραία λάθη, αφού τα γκολ στην αντίπαλη εστία έρχονταν στο πολλαπλάσιο. Ενδιάμεσα ο Σάρα είχε ισοφαρίσει σε 1-1 (12΄), με τον Μπατσουαγί στο 27΄να διαμορφώνει το 2-2.

Μέσα σε πέντε λεπτά Ντεμίρ και Τορέιρα (35΄-40΄) ανέβασαν το σκορ του ημιχρόνου στο 4-2, με τους Μέρτενς και Ντερβισόγλου να παίρνουν τη σκυτάλη στο β΄μέρος και να γράφουν το 6-2 μέσα σε δυο λεπτά (62΄-64΄). Το γκολ του Σατάκοβιτς στο 67΄έκλεισε λίγο την ψαλίδα, η οποία άνοιξε ξανά λόγω Μπατσουαγί.

Ο έμπειρος επιθετικός με δυο γκολ στο 70΄και το 73΄ολοκλήρωσε το προσωπικό του χατ τρικ, διαμορφώνοντας το τελικό 8-3.

Πηγή: Gazzetta.gr