Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου 2024

Κόλλησε στο μηδέν η Σταντάρ του Αλεξανδρόπουλου

Standard of Alexandropoulos was stuck at zero

With Sotiris Alexandropoulos coming on as a last-minute substitute, Standard was held to a 0-0 draw with Saint-Jiloise in Liege.

"Coulouria" in Liège. In the match that opened the curtain of the 8th matchday, Standard was tied 0-0 with Saint-Jiloise.

The visitors were superior for most of the match, although in the first half both teams had one very good moment. Standard in the 33rd minute with Kouvita, and Saint-Jiloise with Fosseini.

In the second half, Saint-Jiloise increased their pressure but were unable to find a goal, with Alexandropoulos coming on as a substitute in the 86th minute and providing breathers and assists as the hosts kept a clean sheet.

*** Κόλλησε στο μηδέν η Σταντάρ του Αλεξανδρόπουλου

Με τον Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου να περνά ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά, η Σταντάρ κόλλησε στο 0-0 με τη Σεν Ζιλουάζ στη Λιέγη.

«Κουλούρια» στη Λιέγη. Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής, η Σταντάρ έμεινε στο 0-0 με τη Σεν Ζιλουάζ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αν και στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από μία πολύ καλή στιγμή. Η μεν Σταντάρ στο 33’ με τον Κουαβίτα, η δε Σεν Ζιλουάζ με τον Φουσεϊνί.

Στο δεύτερο μέρος, η Σεν Ζιλουάζ ανέβασε την πίεσή της, αλλά αδυνατούσε να βρει γκολ, με τον Αλεξανδρόπουλο να μπαίνει αλλαγή στο 86ο λεπτό και να δίνει ανάσες και βοήθειες, με σκοπό να κρατήσουν οι γηπεδούχοι το μηδέν.