Πέμπτη 11 Ιουλίου 2024

Αντίπαλοι ΠΑΟΚ: Η Μπάνια Λούκα πήρε προβάδισμα πρόκρισης με γκολ στο 90+6'!

Opponents PAOK: Banja Luka took the qualification lead with a goal in the 90+6'!

With a goal in the sixth minute of stoppage time, Bania Luka beat Egnatia 1-0 and took the lead in qualifying, under the gaze of the "spies" of PAOK.

Dikefalos will find out next week who they will face in the second qualifying round of the Champions League, with the Bosnians taking the qualification lead.

Banja Luka had possession of the ball but could not break down the Egnatia defense, until Zeinoulai's dismissal in the 58th minute changed the balance of the match.

The minutes, however, ticked by with Banja Luka pressing for a goal and at 90+6' Hrelia scored the winning goal for the Bosnians, shocking Egnatia, who were down to nine men after Dreča was sent off at 90+11'.

Now, next Wednesday, the decisive rematch will be held at the home of Egnatia, where PAOK will find out the opponent they will face in the second qualifying round of the Champions League.

*** Αντίπαλοι ΠΑΟΚ: Η Μπάνια Λούκα πήρε προβάδισμα πρόκρισης με γκολ στο 90+6'!

Με γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπάνια Λούκα λύγισε την Εγνατία με 1-0 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης, υπό το βλέμμα των «κατασκόπων» του ΠΑΟΚ.

Ο Δικέφαλος θα μάθει την επόμενη εβδομάδα τον αντίπαλο που θα αντιμετωπίσει στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League, με τους Βόσνιους να παίρνουν προβάδισμα πρόκρισης.

Η Μπάνια Λούκα είχε την κατοχή της μπάλας όμως δεν μπορούσε να διασπάσει την άμυνα της Εγνατίας, μέχρι που η αποβολή του Ζεϊνουλάι στο 58' άλλαξε τις ισορροπίες της αναμέτρησης.

Τα λεπτά, ωστόσο κυλούσαν με την Μπάνια Λούκα να πιέζει για το γκολ και στο 90+6' ο Χρέλια σημείωσε το νικητήριο γκολ για τους Βόσνιους, σοκάροντας την Εγνατία, που έμεινε με εννιά παίκτες μετά την αποβολή του Ντρέτσα στο 90+11'.

Πλέον, την επόμενη Τετάρτη θα διεξαχθεί η καθοριστική ρεβάνς στην έδρα της Εγνατία, όπου ο ΠΑΟΚ θα μάθει τον αντίπαλο που θα κληθεί να αντιμετωπίσει στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Πηγή: SDNA.gr