ΓΑΙΑ ΕΝ ΕΛΕΙ

Αθλητικά Νέα επί το πλείστον και άλλα τυχόν θέματα της τρέχουσας επικαιρότητας.

Live Skcorer

Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2015

Live Streaming.22:00 West Bromwich Albion vs Everton 2-3 Premier League...Pacific Daylight Time

Η Γουέστ Μπρομ προηγήθηκε 2-0, αλλά η Έβερτον έκανε την ανατροπή κι έφυγε με τη νίκη (2-3) και τους τρεις βαθμούς από το "The Hawthorns".
Με ηγέτη τον Ρομελού Λουκακού που πέτυχε δύο γκολ, η Έβερτον αν κι έχανε με 2-0 από την Γουέστ Μπρομ, εκτός έδρας, κατάφερε κι έφθασε στην ανατροπή και τη νίκη με 3-2.
Ο Μπεραϊνό στο 43ο λεπτό και ο Ντόουσον στο 54ο , έδωσαν αέρα νίκης στη γηπεδούχο.
Αλλά, υπολόγιζαν χωρίς τους φιλοξενούμενους, που "ξύπνησαν" μετά από αυτό. Ο Λουκακού μείωσε για την Έβερτον στο ακριβώς επόμενο λεπτό κι ο Αρούνα Κονέ ήταν αυτός που "υπέγραψε" την ισοφάριση, τρία λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.
Τελικά, η νίκη ήρθε δια ποδός Ρομελού Λουκακού. Ο Βέλγος διεθνής επιθετικός και με τη βοήθεια του χεριού του, νίκησε για δεύτερη φορά τον Μάιχιλ, ολοκλήρωσε την ανατροπή και χάρισε στην Έβερτον μία πολύτιμη νίκη και τρεις πολύτιμους βαθμούς. Η Γουέστ Μπρομ προσπάθησε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις, αλλά δεν το κατάφερε. Με τη νίκη αυτή, η Έβερτον έφθασε στους 12 βαθμούς και "σκαρφάλωσε" στην 5η θέση της Premier League.
ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: Μάιχιλ, Ντόουσον, Έβανς, Όλσον (28' Τσέστερ), Μπραντ, Φλέτσερ, Γιάκομπ (85' Λάμπερτ), Μόρισον, ΜακΚλιν, Ροντόν (69' Γκάρντνερ), Μπεραϊνό
ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Μπράουνινγκ (72' Γκίμπσον), Τζαγκιέλκα, Φούνες Μόρι, Γκάλογουεϊ, ΜακΚάρθι, Μπάρι, Ντεουλοφέου, Μπάρκλεϊ, Νέισμιθ (72' Κονέ), Λουκακού (89' Λένον)

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Τότεναμ - Μάντσεστερ Σίτι 4-1 (45' Ντιρ, 50' Αλντερβάιρελντ, 61' Κέιν, 79' Λαμέλα / 25' Ντε Μπράινε)
Λέστερ - Άρσεναλ 2-5 (13' και 89' Βέιρντι / 18' Γουόλκοτ, 33', 57' και 81' Αλέξις Σάντσες, 93' Ζιρού)
Λίβερπουλ - Άστον Βίλα 3-2 (2' Μίλνερ, 59' και 67' Στάριτζ / 66' και 71' Ζεστέντ)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Σάντερλαντ 3-0 (45'+4 Ντεπάι, 46' Ρούνεϊ, 90' Μάτα)
Σαουθάμπτον - Σουόνσι 3-1 (11' Φαν Ντάικ, 54' Τάντιτς, 61' Μανέ / 83' πέν. Σίγκουρντσον)
Στόουκ - Μπόρνμουθ 2-1 (32' Γουόλτερς, 83' Ντιούφ / 76' Γκόσλινγκ)
Γουέστ Χαμ - Νόριτς 2-2 (33' Ντιαφρά Σακό, 90' Κουγιατέ / 9' Μπρέιντι, 83' Ρέντμοντ)
Νιούκαστλ - Τσέλσι 2-2 (42' Αγιόθε Πέρεθ, 60' Βαϊνάλντουμ / 79' Ραμίρες, 86' Ουίλιαν)

Κυριακή
Γουότφορντ - Κρίσταλ Πάλας 0-1 (71' πέν. Καμπάγ)

Δευτέρα
Γουέστ Μπρομ - Έβερτον 2-3 (41' Μπεραϊνό, 54' Ντόουσον / 55', 84' Λουκακού, 75' Κονέ)