Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου 2024

Επιστροφή στις νίκες για την Τβέντε

Back to winning ways for Twente

Second win in the league and first since the premiere for Twente, who beat Heerenfein 2-0 and reached eight points.

Back to winning ways for Twente. The opponent of Olympiakos in the League Phase of the Europa League prevailed 2-0 against Heerenfein and got their second three points in the league and first after the premiere.

Somehow, Josef Uisting's total reached eight points and caught Willem in 5th place, while overall he has a 2-2-1 record with 7-5 goals in the first five games.

The absolute star of the match was Stein, who scored the three points from half time. He opened the scoring in the 22nd minute and made it 2-0 in the 39th minute. Van Berchen also found the back of the net in the 59th minute, but the goal was ruled out for offside and the hosts then let their foot off the gas, managing the score.

*** Επιστροφή στις νίκες για την Τβέντε

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα και πρώτη μετά την πρεμιέρα για την Τβέντε, η οποία επικράτησε 2-0 της Χέρενφεϊν και έφτασε τους οκτώ βαθμούς.

Επιστροφή στις νίκες για την Τβέντε. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στη League Phase του Europa League επικράτησε 2-0 της Χέρενφεϊν και πήρε το δεύτερο τρίποντό της στο πρωτάθλημα και πρώτο μετά την πρεμιέρα.

Κάπως έτσι, το σύνολο του Γιόσεφ Ούστινγκ έφτασε τους οκτώ βαθμούς και έπιασε τη Βίλεμ στην 5η θέση, ενώ συνολικά έχει ρεκόρ 2-2-1 με τέρματα 7-5 στις πρώτες πέντε αγωνιστικές.

Απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Στάιν, ο οποίος καθάρισε το τρίποντο από ημίχρονο. Άνοιξε το σκορ στο 22’ και έγραψε το 2-0 στο 39ο λεπτό. Ο Φαν Μπέρχεν στο 59’ βρήκε και αυτός δίχτυα, αλλά το γκολ δεν μέτρησε για οφσάιντ και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι άφησαν το πόδι από το γκάζι, κάνοντας διαχείριση του σκορ.

Πηγή: SportFM.gr