Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου 2024

Γαλατάσαραϊ-Γκαζιαντέπ 3-1: Νίκη λίγο πριν το ραντεβού με τον ΠΑΟΚ

Galatasaray-Gaziadep 3-1: Victory just before the appointment with PAOK

Galatasaray comfortably beat Gaziantep 3-1 at home, a week before the match against PAOK.

Galatasaray confirmed their fitness with a comfortable 3-1 win against Gaziantep, just before their upcoming match against PAOK for the League Phase of the Europa League (25/9).

Baris Yilmaz opened the scoring for Galatasaray in the 11th minute, while Yunus Akgiun doubled the team's tally in the 26th minute. In the 76th minute, Michy Batshuayi made it 3-0, cementing their dominance. Gaziantep scored a goal with Furkan Soyalp in the 81st minute.

*** Γαλατάσαραϊ-Γκαζιαντέπ 3-1: Νίκη λίγο πριν το ραντεβού με τον ΠΑΟΚ

Η Γαλατάσαραϊ κέρδισε άνετα 3-1 τη Γκαζιαντέπ εντός έδρας, μια εβδομάδα πριν τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ.

Η Γαλατάσαραϊ επιβεβαίωσε την καλή της κατάσταση με μια άνετη νίκη 3-1 απέναντι στη Γκαζιαντέπ, λίγο πριν τον επερχόμενο αγώνα με τον ΠΑΟΚ για το League Phase του Europa League (25/9).

Ο Μπαρίς Γιλμάζ άνοιξε το σκορ για τη Γαλατάσαραϊ στο 11ο λεπτό, ενώ ο Γιουνούς Ακγκιούν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας στο 26ο λεπτό. Στο 76ο λεπτό, ο Μισί Μπατσουαγί διαμόρφωσε το 3-0, εδραιώνοντας την επικράτηση της. Η Γκαζιαντέπ πέτυχε γκολ με τον Φουρκάν Σογιαλπ στο 81ο λεπτό.

Πηγή: Gazzetta.gr