Παρασκευή 25 Ιανουαρίου 2019

Διπλή νίκη της Αρμάνι επί της Ζαλγκίρις!

Armani's double win over Zalgiris!

Below, Zalgiris was Armani Milan, as with the win (80-70) he went up to 9-11 and at the same time overcame the -5 defeat at Kaunas.

With James and Kuzminskas at the end, the Milan team defeated Zalgiris 80-70 to stay in octave (9-11), and overcame the defeat difference (83-78) at Kaunas.

The American finished the match with 20 points and 9 assists, with Mitsub having 17 points, while Bertans had so many.

From the Yaskevicius team, Walters stood out with 17 points.

By the middle of the two teams (8-8), with Armani pushing the ... accelerator and going to +10 (18-8), while with James at +11 (21-10), at 8 '. In the last few minutes, Zalgiris's defense functioned and a three-legged Ulanova formed at 21-13. In the second period, the pace of the match was high, with the Italians maintaining their lead thanks to the three-pointers, but the guests to find more solutions to the attack and to approach (29-26), halfway. However, from that point until the end of the first half, the defenses spoke, so the hosts went to the changing rooms with +4 (34-30).

Armani was in control at the start of the second half, with Bertans heading to +8 (45-37) at 25 '. There, Zalgiris started to push and with Yankonas brought the match to the 46th (45-45), but Mitsub and James kept the hosts ahead by the end of the third period (52-50).

Starring Kuzminskas, the Milan team escaped to +5 (63-58), with James taking it to +6 (68-62) at 36 '. The Lithuanian continued to make ... a loss to his compatriots, with Pianjani's team constantly expanding its favor, reaching +8 (77-69) and winning the final 80-70.

Ten minutes: 21-13, 34-30, 52-50, 80-70

inner

inner
===Διπλή νίκη της Αρμάνι επί της Ζαλγκίρις!

Από κάτω έβαλε τη Ζαλγκίρις η Αρμάνι Μιλάνο, καθώς με τη νίκη (80-70) ανέβηκε στο 9-11 και παράλληλα υπερκάλυψε το -5 της ήττας στο Κάουνας.

Με πρωταγωνιστές τους Τζέιμς και Κουζμίνσκας στο τέλος, η ομάδα του Μιλάνου νίκησε 80-70 τη Ζαλγκίρις, για να παραμείνει σε τροχιά οκτάδας (9-11), ενώ παράλληλα υπερκάλυψε τη διαφορά της ήττας (83-78) στο Κάουνας.

Ο Αμερικανός τελείωσε το ματς με 20 πόντους και 9 ασίστ, με τον Μίτσοβ να είχε 17 πόντους, ενώ άλλους τόσους είχε και ο Μπερτάνς.

Από την ομάδα του Γιασικεβίτσιους, ξεχώρισε ο Γουόλτερς με 17 πόντους.

Μέχρι τα μισά ήταν κοντά οι δύο ομάδες (8-8), με την Αρμάνι να πατάει το… γκάζι και να πηγαίνει αρχικά στο +10 (18-8), ενώ με τον Τζέιμς στο +11 (21-10), στο 8’. Στα τελευταία λεπτά, λειτούργησε η άμυνα της Ζαλγκίρις και ένα τρίποντο του Ουλάνοβας διαμόρφωσε το 21-13. Στη δεύτερη περίοδο, ο ρυθμός του ματς ήταν υψηλός, με τους Ιταλούς να διατηρούν το προβάδισμά τους χάρη στα τρίποντα, αλλά τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν περισσότερες λύσεις στην επίθεση και να πλησιάζουν (29-26), στα μισά. Ωστόσο, από εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, μίλησαν οι άμυνες και έτσι οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με το +4 (34-30).

Η Αρμάνι είχε τον έλεγχο και στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, με τον Μπερτάνς να την πηγαίνει στο +8 (45-37), στο 25’. Εκεί, η Ζαλγκίρις άρχισε να πιέζει και με τον Γιανκούνας έφερε το ματς στον πόντο (46-45), αλλά οι Μίτσοβ και Τζέιμς κράτησαν τους γηπεδούχους μπροστά μέχρι το τέλος της τρίτης περιόδου (52-50).

Με πρωταγωνιστή τον Κουζμίνσκας, η ομάδα του Μιλάνου ξέφυγε στο +5 (63-58), με τον Τζέιμς να την πηγαίνει στο +6 (68-62), στο 36’. Ο Λιθουανός συνέχισε να κάνει… ζημιά στους συμπατριώτες του, με την ομάδα του Πιανιτζάνι να διευρύνει συνεχώς την υπέρ της διαφορά, να τη φτάνει στο +8 (77-69) και τη νίκη να έρχεται με το τελικό 80-70.

Τα δεκάλεπτα: 21-13, 34-30, 52-50, 80-70