Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2024

Λεβαδειακός - Λαμία 2-2

Levadeakos - Lamia 2-2

In a satisfying match Levadeiakos and Lamia drew 2-2, taking one point each and winning the impressions

Battle between Levadeaikou and Lamia for the 9th round of the Stoiximan Super League. With the guests entering strongly and with a good morning taking the lead in the score.

In the third minute of the match, Furtado scored 0-1 for the Vokolos players. The Lamia player found himself alone in the large area and with a relatively weak placement, sent the ball into the net of Levadeakou for 0-1.

The pace continued to be high throughout the first half, with back-to-back missed opportunities. In the 13' Ozbolt's heel through the small area, Kostic collected the ball.

In the 24th minute, Radonia overthrew Pedroso, with Mr. Papapetrou giving the home team a penalty.

From 11 steps Osbolt wrote 1-1 bringing the game to the level.

In the 39th minute, Furtado "struck again", but the goal did not count for Lamia, as it was offside.

The game continued at a high tempo in the 2nd half. With Levadeiakos winning another penalty with Zini in the 55th minute.

Romo took over and sent the ball into the net, making it 2-1 and overturning the score for Papadopoulos' team.

The visitors increased the pressure, finding themselves behind on the scoreboard but not getting close to an equalizer until the 70th minute. However, Lake was the one who 20 minutes before the final gave the solution and equalized for Fthiotou.

Cross from the right, with Furtado distributing assists and Lake scoring in one.

The game went off until the 90th minute and 2-2 remained until the end, with the two teams sharing points and impressions, in a satisfying match.

The next matchday, Levadeiakos plays at the home of Aris, while Lamia welcomes PAOK.

Levadeiakos (Papadopoulos): Groff, Liagas, Lamarana, Ozbolt, Tsokai, Moreira, Gianniotas, Katris, Pedrozo, Balchi, Tsapras.

Lamia (Vokolos): Kostic, Gotzamanidis, Giannoutsos, Siovas, Radonia, Ring, Nunes, Bykov, Furtado, Vlahomitros, Athanasakopoulos.

Referee: Papapetrou Anastasios (Athens)

VAR: Stefanos Koumbarakis (Cyclades)

AVAR: Stavros Tsimenteridis (Kozanis)

Assistants: Liontos Konstantinos (Epirou), Staikos Konstantinos (Larissa)

Fourth: Balachutis Georgios (Piraeus)

*** Λεβαδειακός - Λαμία 2-2

Σε μια χορταστική αναμέτρηση Λεβαδειακός και Λαμία έμειναν ισόπαλοι με 2-2, παίρνοντας από έναν βαθμό και κερδίζοντας τις εντυπώσεις

Μάχη μεταξύ Λεβαδειακού και Λαμίας για την 9η στροφή της Stoiximan Super League. Με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν δυνατά και με το καλημέρα να προηγούνται στο σκορ.

Στο τρίτο λεπτό του αγώνα ο Φουρτάδο έγραψε το 0-1 για τους παίκτες του Βόκολου. Ο παίκτης της Λαμίας βρέθηκε μόνος στην μεγάλη περιοχή και με σχετικά αδύναμο πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λεβαδειακού για το 0-1.

Ο ρυθμός συνέχισε να είναι υψηλός σε όλο το πρώτο μέρος, με διαδοχικές χαμένες ευκαιρίες. Στο 13' τακουνάκι του Όζμπολτ μέσα από την μικρή περιοχή, μάζεψε την μπάλα ο Κόστιτς.

Στο 24' ο Ραντόνια ανέτρεψε τον Πεντρόσο, με τον κύριο Παπαπέτρου να δίνει πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων.

Από τα 11 βήματα ο Όζμπολτ έγραψε το 1-1 φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Στο 39' ο Φουρτάδο "ξαναχτύπησε", όμως το γκολ δεν μέτρησε για την Λαμία, καθώς υπήρξε οφσάιντ.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε σε υψηλό τέμπο και στο Β' μέρος. Με τον Λεβαδειακό να κερδίζει νέο πέναλτι με τον Ζίνι στο 55ο λεπτό.

Ο Ρόμο ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 2-1 και ανατρέποντας το σκορ για την ομάδα του Παπαδόπουλου.

Οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεση, βρισκόμενοι πίσω στο σκορ, χωρίς όμως να πλησιάζουν στην ισοφάριση ως και το 70ο λεπτό. Ο Λέικ ήταν εκείνος όμως που 20 λεπτά πριν το φινάλε έδωσε την λύση και ισοφάρισε για τους Φθιωτούς.

Σέντρα από τα δεξιά, με τον Φουρτάδο να μοιράζει ασίστ και τον Λέικ να σκοράρει με την μία.

To παιχνίδι πήγε σβηστά ως το 90ο λεπτό και το 2-2 παρέμεινε ως το τέλος, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις, σε ένα χορταστικό ματς.

Tην επόμενη αγωνιστική ο Λεβαδειακός αγωνίζεται στην έδρα του Άρη, ενώ η Λαμία υποδέχεται τον ΠΑΟΚ.

Λεβαδειακός (Παπαδόπουλος): Γκροφ, Λιάγκας, Λαμαράνα, Όζμπολτ, Τσοκάι, Μορέιρα, Γιαννιώτας, Κάτρης, Πεντρόζο, Μπάλτσι, Τσάπρας.

Λαμία (Βόκολος): Κόστιτς, Γκοτζαμανίδης, Γιαννούτσος, Σιόβας, Ραντόνια, Ρινγκ, Νούνιες, Μπίκοφ, Φουρτάδο, Βλαχομήτρος, Αθανασακόπουλος.

Διαιτητής: Παπαπέτρου Αναστάσιος (Αθηνών)

VAR: Κουμπαράκης Στέφανος (Κυκλάδων)

AVAR: Τσιμεντερίδης Σταύρος (Κοζάνης)

Βοηθοί: Λιόντος Κωνσταντίνος (Ηπείρου), Στάικος Κωνσταντίνος (Λάρισας)

Τέταρτος: Μπαλαχούτης Γεώργιος (Πειραιά)

Πηγή: SDNA.gr