Αθλητικά Νέα επί το πλείστον και άλλα τυχόν θέματα της τρέχουσας επικαιρότητας.

Live Skcorer

Πέμπτη 26 Σεπτεμβρίου 2024

Kyriakopoulos sent Monza to the last 16 of the Coppa Italia with a goal and an assist!

With Giorgos Kyriakopoulos having a goal and an assist, Monza defeated Brescia 3-1 and advanced to the round of 16 of the Italian Cup, where they will face Bologna!

Giorgos Kyriakopoulos qualified with MVP for Montsa! The Italian team beat Brescia 3-1 and advanced to the round of 16 of the Coppa Italia, where they will face Bologna.

The Greek full-back was the protagonist of the match, as he was involved in two of his team's goals. Initially, with a dry shot from inside the area, he opened the scoring in the 5th minute, while in the 11th minute, he served with a sweet cross to make it 2-0, which Pessina achieved with a header.

Before the end of the first half, the "Biancorossi" increased their lead even further, with Caprari's well-timed penalty kick, with the visitors simply scoring the goal of honor in the 68th minute with Nouma.

It is worth noting that after Monza cleaned up the game, Kyriakopoulos was substituted in the second half, having done his... job.

Watch Kyriakopoulos' goal and assist:

*** Έστειλε τη Μόντσα στους «16» του Coppa Italia με γκολ και ασίστ ο Κυριακόπουλος!

Με τον Γιώργο Κυριακόπουλο να έχει γκολ και ασίστ, η Μόντσα νίκησε 3-1 την Μπρέσια και πέρασε στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας, όπου θα αντιμετωπίσει την Μπολόνια!

Πρόκριση με MVP τον Γιώργο Κυριακόπουλο για τη Μόντσα! Η ιταλική ομάδα επικράτησε 3-1 της Μπρέσια και πέρασε στους «16» του Coppa Italia, όπου θα αντιμετωπίσει την Μπολόνια.

Ο Έλληνας μπακ ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, καθώς συμμετείχε σε δύο γκολ της ομάδας του. Αρχικά, με ξερό σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό, ενώ στο 11’ σέρβιρε με γλυκιά σέντρα το 2-0 που πέτυχε με κεφαλιά ο Πεσίνα.

Πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, οι «μπιανκορόσι» αύξησαν και άλλο το προβάδισμά τους, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καπράρι, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν απλά το γκολ της τιμής στο 68' με τον Νουαμά.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αφού η Μόντσα καθάρισε το παιχνίδι, ο Κυριακόπουλος έγινε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας κάνει τη... δουλειά του.