Live Skcorer

Κυριακή 5 Μαΐου 2024

Έκανε… φύλλο και φτερό την Άλμπα στο ντέρμπι η Μπάγερν!

Bayern beat Alba in the derby!

Bayern Munich turned the derby with Alba Berlin into a performance for one role, crushing it 77-53!

With versatility in the attack and pressing the... gas from the second quarter onwards, Bayern Munich crushed Alba Berlin 77-53, in the league derby.

The visitors only held on in the first period, with the Bavarians scoring 30-5 in the second!

Leading for Pablo Lasso's team were Edwards and Wiberg with 11 points each.

From the Berliners, Matt Thomas stood out with 12 points.

The quarters: 16-17, 46-22, 59-37, 77-53

*** Έκανε… φύλλο και φτερό την Άλμπα στο ντέρμπι η Μπάγερν!

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε η Μπάγερν Μονάχου το ντέρμπι με την Άλμπα Βερολίνου, συντρίβοντάς την 77-53!

Με πολυφωνία στην επίθεση και πατώντας το… γκάζι από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά, η Μπάγερν Μονάχου συνέτριψε 77-53 την Άλμπα Βερολίνου, στο ντέρμπι πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι άντεξαν μόνο στην πρώτη περίοδο, με τους Βαυαρούς να κάνουν επιμέρους σκορ 30-5 στη δεύτερη!

Κορυφαίοι για την ομάδα του Πάμπλο Λάσο ήταν οι Έντουαρντς και Βίμπεργκ με 11 πόντους ο καθένας.

Από τους Βερολινέζους, ξεχώρισε ο Ματ Τόμας με 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 16-17, 46-22, 59-37, 77-53

Πηγή: SportFM.gr