Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου 2024

Φορτούνης: Έκανε το ντεμπούτο του στην ήττα της Αλ Καλίτζ του Δώνη

Fortounis: He made his debut in the defeat of Al Kalij of Doni

Giorgos Donis' Al Kalitz suffered a 2-0 defeat against Al Tavoun, with Kostas Fortounis making his debut in the second half.

With Dimitris Kourbelis in their starting lineup and Kostas Fortounis on the bench, Giorgos Donis' Al Kalitz was defeated 2-0 by Al Tawoon in the 3rd matchday of the Saudi Pro League.

For Kourbelis, this was the second participation with Al Kalij, while Fortounis - who was recently acquired by the club - made his debut by coming on in the match as a substitute in the 60th minute. The goals for the hosts were scored by Barrow and Mantas, while this was the second defeat for the team from Donis in this year's league.

*** Φορτούνης: Έκανε το ντεμπούτο του στην ήττα της Αλ Καλίτζ του Δώνη

Την ήττα με 2-0 από την Αλ Ταβούν γνώρισε η Αλ Καλίτζ του Γιώργου Δώνη, με τον Κώστα Φορτούνη να πραγματοποιεί το ντεμπούτο του στο δεύτερο ημίχρονο.

Με τον Δημήτρη Κουρμπέλη στο αρχικό της σχήμα και τον Κώστα Φορτούνη στον πάγκο, η Αλ Καλίτζ του Γιώργου Δώνη ηττήθηκε με 2-0 από την Αλ Ταβούν στην 3η αγωνιστική της Saudi Pro League.

Για τον Κουρμπέλη αυτή ήταν η δεύτερη συμμετοχή με την Αλ Καλίτζ, ενώ ο Φορτούνης -που πρόσφατα αποκτήθηκε από τον σύλλογο- έκανε το ντεμπούτο του περνώντας στο ματς ως αλλαγή στο 60ό λεπτό. Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Μπάροου και Μαντάς, ενώ αυτή ήταν η δεύτερη ήττα για την ομάδα του Δώνη στο φετινό πρωτάθλημα.

Πηγή: Gazzetta.gr