Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου 2024

Γκολ για τον Κούτσια, στην ήττα της Σικάγο Φάιερ από την Ίντερ Μαϊάμι

Goal for Koutsia, in Chicago Fire's loss to Inter Miami

Giorgos Koutsias came on as a 60th-minute substitute in Chicago Fire's match against Inter Miami and found the net in the 82nd minute, with the Greek forward's goal not enough to prevent his side from losing.

The match between Chicago Fire and Inter Miami in MLS Matchday 27 proved to be a one-man show, with Luis Suarez scoring twice for the visitors (with the injured Messi out) and leading them to a comfortable away win with score 4-1.

The only source of resistance from the side of the Chicago team was Giorgos Koutsias, with the 20-year-old Greek striker passing to the grass with the completion of one game hour and not taking long to connect with the opposing nets.

Specifically, this happened in the 82nd minute when he scored with a projection from the height of the small area, with the former PAOK forward counting 214 minutes of participation from July 31st onwards and reaching three goals since then.

*** Γκολ για τον Κούτσια, στην ήττα της Σικάγο Φάιερ από την Ίντερ Μαϊάμι

Ο Γιώργος Κούτσιας μπήκε αλλαγή στο 60ο λεπτό στον αγώνα της Σικάγο Φάιερ κόντρα στην Ίντερ Μαϊάμι και στο 82' βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα, με το γκολ του Έλληνα φορ να μην είναι αρκετό για να αποτρέψει την ήττα της ομάδας του.

Ο αγώνας μεταξύ της Σικάγο Φάιερ και της Ίντερ Μαϊάμι για την 27η αγωνιστική του MLS αποδείχτηκε παράσταση για έναν ρόλο, με τον Λουίς Σουάρες να σκοράρει δις για τους φιλοξενούμενους (εκτός αποστολής ο τραυματίας Μέσι) και να τους οδηγεί σε μία άνετη εκτός έδρας επικράτηση με σκορ 4-1.

Μοναδική εστία αντίστασης απο πλευράς της ομάδας του Σικάγο ήταν ο Γιώργος Κούτσιας, με τον 20χρονο Έλληνα στράικερ να περνάει στο χορτάρι με τη συμπλήρωση μίας αγωνιστικής ώρας και να μην αργεί να συνδεθεί με τα αντίπαλα δίχτυα.

Συγκεκριμένα, αυτό έγινε στο 82' όταν σκόραρε με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής, με τον πρώην φορ του ΠΑΟΚ να μετράει 214 λεπτά συμμετοχής από την 31η Ιουλίιου και έπειτα και να φτάνει έκτοτε τα τρία γκολ.

Πηγή: Sport 24.gr