Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2024

Μεγάλο κάζο για την Γαλατά μετά τον ΠΑΟΚ!

Big win for Galata after PAOK!

An uneventful landing for Galatasaray in the Turkish league, after a few days after the victory over PAOK, "Chim Bom" lost a three-goal lead and ended up drawing with Kasimbasa (3-3).

Galata were storming in the first half and in the 20th minute Victor Osimene opened the scoring for the Okan Buruk team, with the Nigerian striker doubling his tally in the 28th minute and making the lead 2-0.

Galatasaray kept their foot on the... gas and in the 38th minute it was Mauro Icardi's turn to get his name on the scoresheet making it 3-0, but Casimbasa reduced it to 3-1 with Faal in the 44th '.

In the second half, the scene of the match changed, after Kasimbasa noticeably raised their performance, with Hazradinovic reducing it to 3-2 with a well-timed penalty, greatly stressing Galatasaray.

The unbelievable happened at 90+5' with Da Costa scoring a superb goal to level the score at 3-3, completing an epic comeback for Kasimbasa, who left Galatasaray home unscathed.

*** Μεγάλο κάζο για την Γαλατά μετά τον ΠΑΟΚ!

Ανώμαλη προσγείωση για την Γαλατασαράι στο τουρκικό πρωτάθλημα, αφού λίγες ημέρες μετά τη νίκη επί του ΠΑΟΚ, η «Τσιμ Μπομ» απώλεσε προβάδισμα τριών τερμάτων και αναδείχθηκε ισόπαλη με την Κασίμπασα (3-3).

Η Γαλατά ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο και στο 20ο λεπτό ο Βίκτορ Οσιμέν άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Οκάν Μπουρούκ, με τον Νιγηριανό στράικερ στο 28' να διπλασιάζει τα τέρματά του και το προβάδισμα «γράφοντας» το 2-0.

Η Γαλατασαράι συνέχισε με το πόδι πατημένο στο... γκάζι και στο 38ο λεπτό ήταν η σειρά του Μάουρο Ικάρντι να γράψει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ διαμορφώνοντας το 3-0, όμως η Κασίμπασα μείωσε σε 3-1 με τον Φαλ στο 44'.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό του αγώνα άλλαξε, αφού η Κασίμπασα ανέβασε αισθητά την απόδοσή της, με τον Χαζραντίνοβις να μειώνει σε 3-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, αγχώνοντας σε μεγάλο βαθμό την Γαλατασαράι.

Το απίστευτο συνέβη στο 90+5’ με τον Ντα Κόστα να πετυχαίνει ένα υπέροχο γκολ και να ισοφαρίζει σε 3-3, ολοκληρώνοντας ένα επικό comeback για την Κασίμπασα, που έφυγε αλώβητη από την έδρα της Γαλατασαράι.

Πηγή: SDNA.gr