Αθλητικά Νέα επί το πλείστον και άλλα τυχόν θέματα της τρέχουσας επικαιρότητας.

Live Skcorer

Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2024

Al Nasr - Al Orobah 3-0: Unstoppable Ronaldo, scores again and has four goals in as many games

Cristiano Ronaldo's scoring streak continues with the Portuguese striker bagging another goal as Al Nasr beat Al Orobah 3-0 at home.

Cristiano Ronaldo has been in terrific form of late, as evidenced by his scoring streak. Al Nasr faced Al Orobah for the 6th matchday of the Saudi Pro League, with the hosts winning 3-0.

Cristiano Ronaldo opened the scoring in the 17th minute with a fine penalty, paving the way for team-mate Mane to seal the treble with goals in the 29th and 71st minutes of the match.

With this goal, the Portuguese star reached 4 goals in as many matches. In total this season, the 39-year-old striker has 8 goals and two assists in nine appearances.

*** Αλ Νασρ - Αλ Ορομπάχ 3-0: Ασταμάτητος ο Ρονάλντο, σκόραρε ξανά και μετρά τέσσερα τέρματα σε ισάριθμα παιχνίδια

Το σερί του Κριστιάνο Ρονάλντο στο σκοράρισμα συνεχίζεται με τον Πορτογάλο επιθετικό να πετυχαίνει άλλο ένα τέρμα με την Αλ Νασρ, η οποία κέρδισε με 3-0 εντός έδρας την Αλ Ορομπάχ.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο βρίσκεται σε τρομερή φόρμα το τελευταίο διάστημα, γεγονός που επιβεβαιώνεται και από το σερί του στο σκοράρισμα. Η Αλ Νασρ αντιμετώπισε για την 6η αγωνιστική της Saudi Pro League την Αλ Ορομπάχ, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν με 3-0.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ανοίγοντας τον δρόμο για τον συμπαίκτη του Μανέ να σφραγίσει το τρίποντο με τα γκολ του στο 29ο και στο 71ο λεπτός της αναμέτρησης.

Με αυτό το γκολ ο Πορτογάλος σταρ έφτασε τα 4 γκολ σε ισάριθμα ματς. Συνολικά τη φετινή σεζόν ο 39χρονος στράικερ μετρά 8 τέρματα και δύο ασίστ σε εννιά συμμετοχές.

Πηγή: Sport 24.gr