Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου 2024

Κουλούρης: Ξανά σκόρερ με την Πόγκον

Koulouris: Scorer again with Pogon

Pogon Szczecin celebrated an impressive victory in the Polish Cup, winning 0-3 against Stal Zessow with Efthimis Koulouris as the scorer.

Efthymis Koulouris scored in the 71st minute of Pogon Szczecin's match against Stal Zessouf, contributing to the 3-0 final.

The Polish team came into the game hungry and opened the scoring in the 24th minute with a goal by Kurzawa. The Greek striker then doubled the goals, and Bitsakhchian in the 85th minute sealed the final 3-0 for his team.

Efthymis Koulouris is having a very good season and already has five goals with Pogon Szczecin in the Polish league.

*** Κουλούρης: Ξανά σκόρερ με την Πόγκον

Η Πογκόν Στσζέτσιν πανηγύρισε μια εντυπωσιακή νίκη στο Κύπελλο Πολωνίας, επικρατώντας με 0-3 απέναντι στην Σταλ Ζέσουφ με σκόρερ τον Ευθύμη Κουλούρη.

Ο Ευθύμης Κουλούρης στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης της Πογκόν Στσζέτσιν εναντίον της Σταλ Ζέσουφ σκόραρε, συμβάλλοντας στο τελικό 3-0.

Η πολωνική ομάδα μπήκε ορεξάτη στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με γκολ του Κουρζάβα. Έπειτα, ο Έλληνας επιθετικός διπλασίασε τα τέρματα, και ο Μπιτσαχτσιάν στο 85ο λεπτό σφράγισε το τελικό 3-0 για την ομάδα του.

Ο Ευθύμης Κουλούρης πραγματοποιεί μια πολύ καλή σεζόν και μετρά ήδη πέντε γκολ με την Πογκόν Στσζέτσιν στο πολωνικό πρωτάθλημα.

Πηγή: Gazzetta.gr