Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2024

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ιρόνι Νες Ζιόνα 85-81

Maccabi Tel Aviv - Ironi Ness Ziona 85-81

Maccabi Tel Aviv saw Irony Ness Ziona turn the match into a...thriller, but in the end managed to get the win 85-81.

Maccabi Tel Aviv faced Ironi Ness Ziona in a match that was the favorite. However, with the exception of the first period (30-18) the entire match was a derby. The two teams went to the locker room with the score at 46-38, while the third period ended tied at 60-60. In the last quarter, Maccabi was able to finally get the win 85-81.

For Maccabi, Randolph stood out with 17 points, 3 rebounds and 2 assists in 21:30, while for Ironi Ness Ziona, Lindo was excellent with 15 points, 9 rebounds, 1 assist and 1 steal in 30:16.

The quarters: 30-18, 46-38, 60-60, 85-81

*** Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ιρόνι Νες Ζιόνα 85-81

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ είδε την Ιρόνι Νες Ζιόνα να μετατρέπει το ματς σε... θρίλερ, αλλά στο τέλος κατάφερε να πάρει τη νίκη με 85-81.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ αντιμετώπισε την Ιρόνι Νες Ζιόνα, σε μία αναμέτρηση που ήταν το φαβορί. Ωστόσο, με εξαίρεση την πρώτη περίοδο (30-18) όλο το ματς ήταν ντέρμπι. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 46-38, ενώ η τρίτη περίοδος έληξε ισόπαλη με 60-60. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Μακάμπι μπόρεσε να πάρει τελικά τη νίκη με 85-81.

Για τη Μακάμπι ξεχώρισε ο Ράντολφ με 17 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 21:30 ενώ για την Ιρόνι Νες Ζιόνα εξαιρετικός ήταν ο Λίντο με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 30:16.

Τα δεκάλεπτα: 30-18, 46-38, 60-60, 85-81

Πηγή: SDNA.gr