Εθνικός Άχνας - Ανόρθωση 0-0: «Λευκή» ισοπαλία στο Δασάκι

Ethnikos Achnas - Anorthosis 0-0: "White" draw in Dasaki

The match between Ethniko Achnas and Anorthosis in Dasaki ended with a "white" draw, with the coaches of the two teams drawing their conclusions ahead of the start of the league in three weeks.

The friendly game between Ethnikos Achnas and Anorthosis in Dasaki did not reveal a winner, however the two teams had the opportunity to do a... rehearsal before the start of the Cyta championship in less than a month.

Okka's players had a good moment in the 37th minute, with Kiko trying a shot that missed the target.

The home team answered in the 42nd minute, with Breno "hanging" Živković without managing to open the scoring.

In the replay, Ethnikis was clearly superior and seemed to be in control of the match, however, he could not take the lead even in the last minutes, with the final score remaining at 0-0.

*** Εθνικός Άχνας - Ανόρθωση 0-0: «Λευκή» ισοπαλία στο Δασάκι

Με «λευκή» ισοπαλία έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Εθνικό Άχνας και Ανόρθωση στο Δασάκι, με τους προπονητές των δύο ομάδων να βγάζουν τα συμπεράσματά τους ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος σε τρεις βδομάδες.

Το φιλικό παιχνίδι μεταξύ Εθνικού Άχνας και Ανόρθωσης στο Δασάκι δεν ανέδειξε νικητή, ωστόσο οι δύο ομάδες είχαν την ευκαιρία να κάνουν μία... πρόβα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος Cyta σε λιγότερο από έναν μήνα.

Οι παίκτες του Οκκά είχαν μία καλή στιγμή στο 37', με τον Κίκο να δοκιμάζει ένα σουτ που δεν κατέληξε στον στόχο.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 42ο λεπτό, με τον Μπρένο να «κρεμάει» τον Ζίβκοβιτς χωρίς όμως να καταφέρνει να ανοίξει το σκορ.

Στην επανάληψη, ο Εθνικός ήταν εμφανώς ανώτερος και έδειχνε να ελέγχει το ματς, ωστόσο δεν μπόρεσε να προηγηθεί έστω στα τελευταία λεπτά, με το τελικό σκορ να μένει στο 0-0.

Πηγή: Gazzetta.gr