Σάββατο 24 Ιουλίου 2021

«Έφαγε» τέσσερα γκολ σε φιλικό από την ΚΠΡ η Γιουνάιτεντ!

United "ate" four goals in a friendly from KPR!

Manchester United suffered a heavy defeat in a friendly against KPR.

Manchester United was defeated in the second friendly friendly match, as KPR prevailed 4-2!

Only in the 3rd minute of the match, Lingard opened the score for the "red devils", with KPR having an immediate reaction, equalizing with Austin in the 7 '.

The hosts essentially finished the game with three more goals in the second half, with Dicks and Ondubayo being the scorers, the first in 53 'and 59' and the second in 58 '. Manchester United only managed to reduce to 73 'with Elanga, making the final 4-2! It is obviously a friendly match and Solskjaer's team (which "celebrated" its renewal with a heavy friendly defeat) lacked key players, but it remains a defeat that affects the prestige of the club.

*** «Έφαγε» τέσσερα γκολ σε φιλικό από την ΚΠΡ η Γιουνάιτεντ!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υπέστη βαριά ήττα σε φιλικό από την ΚΠΡ.

Την ήττα γνώρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας που έδωσε, καθώς η ΚΠΡ επικράτησε με 4-2!

Μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Λίνγκαρντ άνοιξε το σκορ για τους «κόκκινους διαβόλους», με την ΚΠΡ να έχει άμεση αντίδραση, ισοφαρίζοντας με τον Όστιν στο 7’.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν ουσιαστικά το παιχνίδι με ακόμη τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Ντάικς και Οντουμπάγιο να είναι οι σκόρερ, ο πρώτος στο 53’ και στο 59’ και ο δεύτερος στο 58’. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν να μειώσει στο 73’ με τον Ελάνγκα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2! Προφανώς πρόκειται για φιλική αναμέτρηση και από την ομάδα του Σόλσκιερ (που «γιόρτασε» την ανανέωσή του με βαριά φιλική ήττα) έλειπαν βασικοί παίκτες ωστόσο παραμένει μια ήττα που επηρεάζει το πρεστίζ του συλλόγου.

Πηγή: Σπορ FM.gr