Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2024

Galatasaray will host PAOK with a bang, they got a super victory in the derby with Fener!

With beautiful goals in the first half and superiority over Jose Mourinho's Fenerbahce, Galatasaray reached 3-1 in the big derby, a few days before welcoming PAOK!

With Osimen, Mertens and Lucas Torreira as protagonists, Galatasaray "made" their world awesome, with a wide dominance in the derby against Fenerbahce, in view of the start of the games in the League Phase of the Europa League, against PAOK.

The rival of the Greek team opened the scoring with Lucas Torreira's wonderful volley from outside the area in the 20th minute, for Mertens to come in in the 28th minute from an assist by Osimen with his chest to make it 2-0.

Just before the hour mark, Gabriel Sara with a deflected shot on the move after a nice exchange of the ball with Torreira made it 3-0. Fener's only reaction was Dzeko's penalty for the 3-1 final.

*** Φορτσάτη θα υποδεχθεί η Γαλατασαράι τον ΠΑΟΚ, πήρε σούπερ νίκη στο ντέρμπι με τη Φενέρ!

Με πανέμορφα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και υπεροχή έναντι της Φενέρμπαχτσε του Ζοσέ Μουρίνιο, η Γαλατασαράι έφτασε στο 3-1 στο μεγάλο ντέρμπι, λίγες μέρες πριν υποδεχθεί τον ΠΑΟΚ!

Με πρωταγωνιστές τους Οσιμέν, Μέρτενς και Λούκας Τορέιρα, η Γαλατασαράι «έφτιαξε» φοβερά τον κόσμο της, με την ευρεία επικράτηση στο ντέρμπι απέναντι στη Φενέρμπαχτσε, ενόψει και της έναρξης των αγώνων στη League Phase του Europa League, κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Η αντίπαλος της ελληνικής ομάδας άνοιξε το σκορ με το υπέροχο βολέ του Λούκας Τορέιρα εκτός περιοχής στο 20ο λεπτό, για να έρθει και ο Μέρτενς στο 28' από ασίστ του Οσιμέν με το στήθος να γράψει το 2-0.

Λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Γκαμπριέλ Σάρα με φαλτσαριστό σουτ στην κίνηση έπειτα από ωραία εναλλαγή της μπάλας με τον Τορέιρα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Η μοναδική αντίδραση της Φενέρ ήταν το πέναλτι του Τζέκο για το τελικό 3-1.

Πηγή: SportFM.gr