Αθλητικά Νέα επί το πλείστον και άλλα τυχόν θέματα της τρέχουσας επικαιρότητας.

Live Skcorer

Σάββατο 3 Αυγούστου 2024

Aris Limassol - Heidenheim 1-2: Friendly defeat in the last match on Austrian soil

Aris Limassol "bent" against Heidemheim and lost 2-1 in the friendly match between them, despite having initially taken the lead with a goal from Montnor in the first half.

Alexey Spilevskii's men failed to end their pre-New Year campaign with a win as they fell to a goalless defeat by Heidenheim.

Already from the first quarter, Aris seemed to have the initiative of the movements and threatened in the 9th minute. Kokorin took the cross but Modnor failed to get into the path of the ball.

The two combined again in the 16th minute and this time their effort was successful as Montnor slotted home to make it 1-0.

Heideheim responded in the 5th minute with Vaner's shot ending up in Sofroni's net for 1-1. A few minutes before the end (84') Vaner was on target again, with the typical visitors turning the match around, winning over Limassol in their last friendly in Austria.

The eleven of Mars:

Sofroniou, Correa, Semedo, Goldson, Kokorin, Kvilitaia, Modnor, Nikolic, Struski, Urosevic, Iago

*** Άρης Λεμεσού - Χάιντενχαϊμ 1-2: Φιλική ήττα στο τελευταίο ματς επί αυστριακού εδάφους

Ο Άρης Λεμεσού «λύγισε» απέναντι στη Χάιντεμχαϊμ και ηττήθηκε με 2-1 στη μεταξύ τους φιλική αναμέτρηση, παρά το ότι είχε αρχικά προηγηθεί με γκολ του Μοντνόρ στο πρώτο ημίχρονο.

Οι παίκτες του Αλεξέι Σπιλέφσκι δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν με νίκη την προετοιμασία τους ενόψει της νέας χρονιάς, καθώς γνώρισαν την ήττα από την Χάιντενχαϊμ, η οποία ανέτρεψε το σκορ.

Ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο, ο Άρης έδειχνε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και απείλησε στο 9΄. Ο Κοκόριν έβγαλε την κάθετη μπαλιά, αλλά ο Μοντνόρ δεν κατάφερε να μπει στην πορεία της μπάλας.

Οι δύο παίκτες συνεργάστηκαν εκ νέου στο 16ο λεπτό και αυτή τη φορά η προσπάθειά τους ήταν επιτυχημένη, καθώς Μοντνόρ πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

Η Χάιντεχαϊμ απάντησε στο 5ο' με το πλασέ του Βάνερ να καταλήγει στα δίχτυα του Σωφρονίου για το 1-1. Λίγα λεπτά πριν το τέλος (84') και πάλι ο Βάνερ ήταν εύστοχος, με τους τυπικά φιλοξενούμενους να γυρίζουν το ματς, παίρνοντας τη νίκη επί των Λεμεσιωτών στο τελευταίο τους φιλικό στην Αυστρία.