Πέμπτη 22 Νοεμβρίου 2018

CSKA - Zalgiris: The timer "stole" 5 seconds in a critical attack by the Lithuanians!

An interesting incident was revealed by watching the CSKA fight with Zalgiris, as it seems that the timer "stole" 5 seconds from a crucial attack by the Lithuanians in the 4th season!

CSKA was imposed after Zulgiris' 99-97 thriller race in the 8th EuroLeague game. But while many of them stood in the big victory of the Russians, a revelation after watching the VIDEO showed that something happened at least .. interesting: By the score at 81-84 and Zalgiris having the ball in his hands, the timer "stole" 5 seconds after her attack!

In particular, while remaining 1 minute and 9 seconds for the end of the fourth season and Zalgiris had 18 seconds to attack, the 24-second timer made ... dip and dropped the time to 13 seconds, with time for the finale the struggle to stay the same!

See the relevant frame of the match with two photos:

It is worth mentioning that in this attack the ball was left in the hands of the Lithuanians, with Sergio Rodriguez equalizing in the next stage in 84-84 with a three-pointer, with the fourth period finally finishing 86-86 and the game leading to the extension , where CSKA won.

As the EuroLeague has let go, the decision makers are already considering the incident in order to understand what happened to the Lithuanian attack.

The VIDEO of the match has not included the stage, but there is the three-pointer of Rodriguez that followed (In 1:17 of the video):

===ΤΣΣΚΑ - Ζάλγκιρις: Το χρονόμετρο "έκλεψε" 5 δευτερόλεπτα σε κρίσιμη επίθεση των Λιθουανών!

Ένα ενδιαφέρον περιστατικό αποκαλύφθηκε από την παρακολούθηση του αγώνα της ΤΣΣΚΑ με την Ζάλγκιρις, αφού φαίνεται ότι το χρονόμετρο "έκλεψε" 5 δευτερόλεπτα από μία κρίσιμη επίθεση των Λιθουανών στην 4η περίοδο!

Η ΤΣΣΚΑ επιβλήθηκε έπειτα από αγώνα-θρίλερ με 99-97 της Ζάλγκιρις στην παράταση για την 8η αγωνιστική της EuroLeague. Ενώ όμως πολλοί στάθηκαν στη μεγάλη νίκη των Ρώσων, μία αποκάλυψη έπειτα από παρακολούθηση του VIDEO έδειξε ότι συνέβη κάτι τουλάχιστον.. ενδιαφέρον: Με το σκορ στο 81-84 και τη Ζάλγκιρις να έχει την μπάλα στα χέρια της, το χρονόμετρο "έκλεψε" 5 δευτερόλεπτα από την επίθεσή της!

Συγκεκριμένα, ενώ απέμεναν 1 λεπτό και 9 δευτερόλεπτα για το τέλος της τέταρτης περιόδου και η Ζάλγκιρις είχε 18 δευτερόλεπτα για να εκδηλώσει επίθεση, το χρονόμετρο των 24 δευτερολέπτων έκανε... βουτιά και έριξε τον χρόνο στα 13 δευτερόλεπτα, με τον χρόνο για το φινάλε του αγώνα να μένει ίδιος!

Δείτε το σχετικό καρέ από τον αγώνα με δύο φωτογραφίες:

Αξίζει να αναφερθεί ότι στην συγκεκριμένη επίθεση η μπάλα έμεινε στα χέρια των Λιθουανών, με τον Σέρχιο Ροντρίγκεθ να ισοφαρίζει στην επόμενη φάση σε 84-84 με τρίποντο, με την τέταρτη περίοδο να ολοκληρώνεται τελικά με σκορ 86-86 και το παιχνίδι να οδηγείται στην παράταση, όπου και κέρδισε η ΤΣΣΚΑ.

Όπως έχει αφήσει να διαρρεύσει η EuroLeague, οι ιθύνοντες εξετάζουν ήδη το περιστατικό προκειμένου να καταλάβουν τι συνέβη στην επίθεση των Λιθουανών.

Στο VIDEO του αγώνα δεν έχει συμπεριληφθεί η φάση, ωστόσο υπάρχει το τρίποντο του Ροντρίγκεθ που ακολούθησε (Στο 1:17 του video):

Πηγή: GazzettaΠηγή: Novasports Πηγή: Sport 24Πηγή: Σπορ FMΠηγή: SDNAΠηγή: england365.gr