Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου 2021

Copa Libertadores: Bruno Enrique sends Flamengo to final, 2-0 Barcelona

The Brazilian case will be the final of the Copa Libertadores for the second consecutive year. After Palmeiras, Flamengo qualified for the final, prevailing 2-0 against Barcelona's Guayaquil.

The Brazilians, having as ally the 2-0 of the first match, practically finished the qualifying case in the 18th minute when Bruno Enrique opened the score.

The hosts pressed and tried to score a goal until the end of the first half without success. Thus, Bruno Enrique in the 50th minute punished them by making it 2-0 with which he sealed the solemn qualification of his team in the final.

*** Copa Libertadores: Ο Μπρούνο Ενρίκε έστειλε την Φλαμένγκο στον τελικό, 2-0 την Μπαρτσελόνα

Βραζιλιάνικη υπόθεση θα είναι ο τελικός του Copa Libertadores για δεύτερη διαδοχική χρονιά. Μετά την Παλμέιρας και η Φλαμένγκο πήρε την πρόκριση για τον τελικό επικρατώντας 2-0 κόντρα στην Μπαρτσελόνα Γκουαγιακίλ.

Οι Βραζιλιάνοι έχοντας για σύμμαχο το 2-0 του πρώτου αγώνα ουσιαστικά τελείωσαν την υπόθεση πρόκριση στο 18ο λεπτό όταν ο Μπρούνο Ενρίκε άνοιξε το σκορ.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν προσπάθησαν να πετύχουν ένα γκολ μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου χωρίς να τα καταφέρουν. Έτσι, Μπρούνο Ενρίκε στο 50ο λεπτό τους τιμώρησε κάνοντας το 2-0 με το οποίο σφράγισε η πανηγυρική πρόκριση της ομάδας του στον τελικό.

Πηγή: Sport 24.gr