Πέμπτη 18 Οκτωβρίου 2018

Live Streaming.21:00 Buducnost - Maccabi Tel Aviv 68-78 Euroleague Eastern European Time

Article CoverBuducnost - Maccabi Tel Aviv 68-78

Buducnost had three decades of control, but Maccabi Tel Aviv thanks to an outbreak in the fourth quarter but also the stunning presence of Scotty Wybelykin took the victory (78-68) and made ... a sefte in the Euroleague!

Derby with her ... was all in Podgorica between Buducnost  and Maccabi Tel Aviv. Aleksandar Dzikic's team was competitive from the first few minutes and managed to take the lead of the race, pointing to a historic victory against the "People's Team".

Scotty Wybelsink, however, made a great appearance, took Maccabi by hand and led to a roll-over, with Neven Spahija's team reaching its first victory in the event.

The first ten was balanced, with the two teams going hand in hand. The hosts, however, were the ones who managed to take the lead with Swan Ceskovic ahead of the season 16-14. Scotty Willebekin entered the ... climate of the race in the second period,but Buducnost had control.
Jackson and Omic took action for the Podgorica team and the difference grew, for 41-34 in the first.

Maccabi reacted in the second half. Wilbekin was active for Spahia's team and continued to "perform" the opposing defense. Nevertheless, Buducnost retained control, with Gordic shouting in the present and finishing with a score of 62-58 for the minute. With a 12-0 start at the start of the fourth season and with Wilbekin playing the game, Maccabi passed the score (62-70, 34 '). The difference reached double-digit levels, thanks to Black (64-78, 38 '), with Maccabi Tel Aviv winning, which was her first in the tournament.
The ten minutes: 16-14, 41-34, 62-58, 68-78.
===Μπουντούτσνοστ - Μακάμπι Τελ Αβίβ 68-78

Η Μπουντούτσνοστ είχε τον έλεγχο για τρία δεκάλεπτα, όμως η Μακάμπι Τελ Αβίβ χάρη σε ξέσπασμα στο τέταρτο δεκάλεπτο, αλλά και την εκπληκτική παρουσία του Σκότι Ουίλμπεκιν πήρε τη νίκη (78-68) και έκανε... σεφτέ στην Euroleague!

Ντέρμπι με τα... όλα της ήταν η αναμέτρηση στην Ποντγκόριτσα ανάμεσα σε Μπουντούτσνοστ και Μακάμπι Τελ Αβίβ. Η ομάδα του Αλεκσάνταρ Ντζίκιτς ήταν ανταγωνιστική από τα πρώτα λεπτά και είχε καταφέρει να πάρει τα ηνία του αγώνα, δείχνοντας έτοιμη για μια ιστορική νίκη απέναντι στην «ομάδα του λαού».

Ο Σκότι Ουίλμπεκιν, όμως, πραγματοποίησε μεγάλη εμφάνιση, πήρε την Μακάμπι από το χέρι και την οδήγησε σε ανατροπή, με την ομάδα του Νέβεν Σπάχια να φτάνει στην πρώτη νίκη της στη διοργάνωση.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι. Οι γηπεδούχοι, όμως, ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με τον Σουάντ Σέχοβιτς μπροστάρη, για το 16-14 της πρώτης περιόδου. Ο Σκότι Ουίλμπεκιν μπήκε στο... κλίμα του αγώνα στο δεύτερο δεκάλεπτο, όμως η Μπουντούτσνοστ είχε τον έλεγχο. Τζάκσον και Όμιτς ανέλαβαν δράση για την ομάδα από την Ποντγκόριτσα και η διαφορά αυξήθηκε, για το 41-34 του πρώτου μέρους.

Η Μακάμπι αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ουίλμπεκιν ήταν δραστήριος για την ομάδα του Σπάχια και συνέχισε να «εκτελεί» την αντίπαλη άμυνα. Παρ' όλα αυτά, η Μπουντούτσνοστ διατήρησε τον έλεγχο, με τον Γκόρντιτς να φωνάζει παρών και το δεκάλεπτο να κλείνει με 62-58. Με επί μέρους 12-0 στο ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου και με τον Ουίλμπεκιν να μοιράζει το παιχνίδι, η Μακάμπι προσπέρασε στο σκορ (62-70, 34'). Η διαφορά έφτασε σε διψήφια επίπεδα, χάρη στον Μπλακ (64-78, 38'), με την Μακάμπι Τελ Αβίβ να παίρνει τη νίκη, η οποία ήταν και η πρώτη της στη διοργάνωση.

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 41-34, 62-58, 68-78.